Menu

Części i obudowy

Oryginalne panele oraz części obudowy smartfonów oraz tabletów wykonywane są materiałów charakteryzujących się szczególną trwałością. Są odporne na ścieranie oraz pęknięcia powstające przy codziennym użytkowaniu materiałów słabszej jakości.

Elementy obudowy - począwszy od paneli przednich poprzez centralne korpusy po zamknięcia miejsc na baterie - są też bardzo dokładnie dopracowane pod kątem precyzji i odpowiedniego styku poszczególnych elementów. Nie można jednak uznać, iż wszystkie obudowy są identyczne. Różni je chociażby technologia powstania.

Iphone Apple tworzony jest z utwardzanego dyspersyjnie alumininim. Konkurujący z nim Samsung Galaxy stworzony jest z poliwęglanu. Choć materiały są różne, właściwości tych elementów obudowy są podobne. Przeciwieństwem są np. niektóre produkty Sony Xperia, które wykonuje się z hartowanego szkła.

Która obudowa jest najlepsza? Stosowanie włókna węglowego to opcja dla osób aktywnych, ryzykujących często upadkiem sprzętu z dość dużym impetem - jest bowiem zwykle zabezpieczana silikonem. Jakość przekłada się jednak na cenę, która jest wysoka. Poliwęglan to solidność, ale i wyższe koszty, co wpływa na ograniczenie jego popularności. Pod tym względem różni się od obudowy z plastiku, która jest łatwiej dostępna, tańsza, popularna, ale przy tym stosunkowo odporna na zniszczenia - tworzywo dobrze absorbuje moc ewentualnego uderzenia.

Ozdobne części obudowy do smartfonów to inny sektor sprzedaży - efektowne wymienne elementy pozwalają na stosowanie różnorodnych wzorów. Wykorzystywanie wielorakich typów obudowy ma kilka uzasadnień. Zazwyczaj wynika z wysokiej dbałości o ochronę smartfonów, jednak równie istotna jest dbałość o design i wygląd urządzenia, które ma być efektowne i cieszyć oczy. Spore znaczenie dla osób, które wybierają części obudowy jest także moda oraz estetyka - często elementy zewnętrzne smartfonów stanowią lustrzane odbicie trendów oraz stylu właściciela sprzętu.

Wszelkie nazwy producentów, marki i znaki towarowe są prawną i zastrzeżoną własnością odpowiednich firm lub osób trzecich i zostały użyte na tej stronie jedynie w celach informacyjnych (ułatwienie klientom odnalezienia odpowiedniego urządzenia). Sprzedający nie ma żadnych powiązań gospodarczych z tymi podmiotami.